232975-2018 - ÄndringSverige-Malmö: Skolböcker
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läromedel
Referensnummer: STK-2018-219
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22111000 Skolböcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar behovet av samtliga förekommande typer av förlagsutgivet material för undervisning i svenska skolor, såsom läroböcker och andra läromedel som AV-media, CD-rom och digitala läromedel.