Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI inför kommande upphandling av upphandlingsverktyg
Referensnummer: UPPH2022-00126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212490 Programvaruutvecklingstjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Uppsala ska upphandla tjänsten för upphandlingsverktyg och vill med denna RFI undersöka vad som finns på marknaden och vilka som kan svara på några av Region Uppsalas mer specifika krav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48490000 Programvara för upphandling, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI inför kommande upphandling av upphandlingsverktyg.