233008-2021 - ÄndringSverige-Visby: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
1. Diabeteshjälpmedel- Blodglukosmätare
Referensnummer: HSN 2020/584
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar blodglukosmätare delat i nedan avtalsområden. Avtalsområde 1 omfattar blodglukosmätare kallad "Basmätare". Avtalsområde 2 omfattar blodglukosmätare avancerad. Avtalsområde 3 omfattar mätare kallad "Ketoner/P-glucos". Avtalsområde 4 omfattar blodglukosmätare kallad "Kassettmätare". Anbud kan lämnas för ett eller flera avtalsområden.