233009-2021 - ÄndringSverige-Södertälje: Transformatorer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1023 Transformatorer H1, H6, H19
Referensnummer: TI 2021-1023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 2st transformatorer 63 MVA till stationerna H1 Östertälje och H6 Bockhöjden samt 1st transformator 10 MVA till stationen H19 Vårdinge.