233020-2024 - Resultat
Sverige – Integrerade byggtekniska tjänster – Projektentreprenader avseende elnätstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektentreprenader avseende elnätstjänster
BeskrivningKraftringen Nät avser att upphandla projektentreprenörer avseende elnätstjänster.
Intern identifierareKNAB-2023/308
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 71340000 Integrerade byggtekniska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000