233103-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggteknisk ledning – Upphandling av ramavtal avseende konsulttjänster inom byggprojektledning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av ramavtal avseende konsulttjänster inom byggprojektledning
BeskrivningUpphandlingen gäller ramavtal avseende konsulttjänster inom byggprojektledning. Upphandlingen genomförs av Gnestahem AB, men omfattar även Gnesta Förvaltnings AB och Gnesta 32:8 AB. För fullständiga förutsättningar och villkor gällande upphandlingen och det efterföljande åtagandet, se vidare i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare2026-009
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000