2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalk
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leveranser till Sinfras medlemmar av kalkprodukter till framförallt rökgas- och vattenrening men även övriga applikationer som kan förekomma i medlemmarnas verksamheter., inklusive transporter. Även kalkprodukter med additivt, t.ex. aktivt kol, kan förekomma.
Intern identifierare: 25/11
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24213000 Släckt kalk
Ytterligare klassificering (cpv): 44921200 Bränd kalk, 44921300 Kalksten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000