Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elupphandling Trosabygdens Bostäder AB.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Elupphandling för upprättande av ett ramavtal avseende Trosabygdens Bostäder AB. Årsförbrukningen är ca 1,87 GWh och ramavtalets period är 1.1.2018-31.12.2019 med möjlighet till 2 optionsår. Sista anbudsdag är 14.8.2017.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen