233177-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst mål- och resultatstyrning
Referensnummer: A2021/1501
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen avser konsulttjänster inom området mål- och resultatstyrning.
Omfattningen av uppdragen kommer att variera under avtalsperioden. SCB uppskattar en volym om ca 1 000 000 SEK per år, exklusive moms. SCB förbinder sig dock inte att köpa en viss volym under avtalstiden. Maximalt belopp som ramavtalet får omfatta under avtalstiden är 8 000 000 SEK, exklusive moms.
Anbudsområde
Denna upphandling är inte indelad i olika anbudsområden.
Anbudsgivaren ska kunna offerera och leverera efterfrågade konsulttjänster. Delat anbud accepteras inte.
Anbudsutvärdering
SCB kommer anta de tre (3) ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden utifrån grunden bästa förhållandet mellan pris och kvalitet. Mer information om utvärderingen framgår av avsnitt tre.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen