233197-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
En nationell aktör med ansvar inom området dövblindhet
Referensnummer: 2.7-35265/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
En nationell resurs med ansvar för expertstöd, information med mera inom området dövblindhet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 75 750 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311200 Social omsorg för handikappade, 98133100 Samhällsförbättringar och stödtjänster till befolkningen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen