233227-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi – Elenergi 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElenergi 2025
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för Infrastruktur och serviceförvaltningen, Lulebo, LLT, Lumire, Nordiskt Flygteknik Centrum och Luleå Hamn behov av elenergi.
Intern identifierareKLF 2025/639
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Ytterligare klassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareElenergi 2025