233240-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Eskiltuna: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
3D visualisering av fastighetsprojekt
Referensnummer: 18/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan avser att genom upphandling teckna ramavtal gällande 3D Visualiserat material.
För att möta den allt snabbare takten av nybyggande och renoveringar av fastigheter har Eskilstuna Kommunfastigheter AB behov av tjänsten att skapa fotorealistiskt visualiserat material. Detta för att kunna visa för marknaden hur planerade fastigheter och lägenheter kommer att se ut.
Användningsområden:
Säljstöd vid uthyrning.
Marknadsföringsmaterial.
Möbleringshjälp för kunder.
Information om byggprojekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen