233266-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS Projektering Ombyggnation Sös By 17-18
Referensnummer: LOC 2022-0336
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende VVS-projektering inför kommande ombyggnation av Byggnad 17-18 på Södersjukhuset.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser konsulttjänster inom VVS för modernisering av byggnad 17 och 18 på Södersjukhuset.