Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationslampa.
Referensnummer: DU-UPP16-0117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31520000 Lampor och belysningsarmatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på takhängd operationslampa.
Aktuell upphandling:
Upphandlingen avser ramavtal på takhängd operationslampa med LED-teknologi och väggstyrning inklusive installation, intrimning och provning till fullt driftfärdigt skick samt tillbehör och reservdelar i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31521000 Lampor, 33167000 Operationsbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen