233300-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kalmar: Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling konferensstöd Matematikbiennalen 2020 och 2022
Referensnummer: 2018/1789-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi är ett av landets yngsta universitet. Det gör oss lite modigare. Vi ser det som vår uppgift att utmana det etablerade och utforska det okända. Vi vill bidra till såväl internationell som regional och personlig kunskapsutveckling.
Vår utbildning och forskning sker i nära dialog med näringsliv och offentlig verksamhet. Här finns en av landets mest inspirerande universitetsmiljöer med närhet och öppenhet mellan människor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79952000 Evenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen