233301-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Omlokalisering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: Ks26 2020-125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98392000 Omlokalisering
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av avtal gällande flyttjänster. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten för mer info.