Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Tolkförmedling med tillhörande tjänster
Referensnummer: KSN-2017-3005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tolkförmedling med tillhörande tjänster. Anbudsgivare ska förmedla tolkar, både kontakttolkar och telefontolkar. På denna del kommer fem leverantörer antas i rangordning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79540000 Tolktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen