Anbudet ska omfatta kommunernas behov av färskt mejerisortiment enligt produktspecifikation. Leverantörerna ska kunna leverera till de orter som anbudet avser enligt punkt 2.7 samtliga leveransställen enligt bilaga 4.1 och 4.2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 19 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
1: Sunne
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15550000 Blandade mejeriprodukter, 15500000 Mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
2: Gräsmark
Del nr: 2
Torsby tätort
Del nr: 3
Östmark
Del nr: 4
Vitsand
Del nr: 5
Stöllet
Del nr: 6
Sysslebäck
Del nr: 7
Rabattövrigt sortiment
Del nr: 8