233337-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Executive search
Referensnummer: VLL 117-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser executive search med att på uppdrag söka och välja ut lämplig kandidat för anställning till högre chefstjänst inom landstinget.
Rekryteringsprocess med delmomenten:
— Behovsanalys och kravprofil.
— Formulering av sökstrategi.
— Sökning.
— Urval.
— Intervjuer.
— Testning.
— Referenstagning och kontroll.
— Återkoppling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen