233344-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsförnödenheter
Referensnummer: 21-122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fastighetsförnödenheter som behövs för att förvalta en fastighet såsom el-verktyg, handverktyg, tillbehör, järnhandelsvaror, förnödenheter, inredning till fastighet, infästningar, redskap, personligt skydd med mera. Produkterna ska vara avsedda för professionellt bruk om inte annat tydligt anges.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928400 Utrustning för allmän plats, 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 44510000 Verktyg, 44511100 Spadar och skovlar, 44512000 Diverse handverktyg, 44512900 Borrskär, skruvmejselskär och andra tillbehör, 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521000 Diverse hänglås och lås, 44522300 Delar till hänglås, 44523000 Gångjärn, armatur och beslag, 44523300 Beslag, 44531200 Skruvhakar och skruvringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen