2. Förfarande
Förfarande
Titel: Portar och tillhörande tjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar främst portar (ytterdörrar) i rostfritt stål i våra accesspunkter (berganläggning) men också övriga portar och ståldörrar i Gryaabs avloppsreningsanläggning Ryaverket. Miljön i vissa delar av våra anläggningar är korrosiv vilket gör att det ställs särskilda krav på utrustning och material som installeras. Uppdragen omfattar leverans av portar och i förekommande fall även montage samt övriga produkter och tjänster som krävs i samband med det.
Intern identifierare: 25/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44221200 Dörrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000