233453-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Område Linköping Årskonsulter ledning och besiktning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmråde Linköping Årskonsulter ledning och besiktning
BeskrivningAvtalet är avsett för Fortifikationsverkets lokala verksamheter i Linköping och omfattar uppdrag inom byggledning och besiktning.
Intern identifierare6113/2025
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningRamavtalen omfattar uppdrag inom besiktning, bygg- och projekteringsledning. Objekten är belägna inom Uppsala och Enköpings fastighetsbestånd. Upphandlingen består utav två (2) delområden. Leverantören kan ansöka om att få lämna anbud på ett eller flera delområden. - Delområde - Bygg- och projektledning - Delområde - Besiktning
Intern identifierare1862397-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde Besiktning
Intern identifierare1862398-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde Byggledning
Intern identifierare1862399-2