233464-2022 - ResultatSverige-Norsborg: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Riksteatern
Referensnummer: 21/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
I korthet omfattar detta uppdrag följande:
- Kontor, verkstäder, ateljéer, teatrar, loger, matsal m.m. till en yta av ca 15 000 kvm.
- Regelmässig städning, storstädning, golvvård, fönsterputs och förbruknings-material.
- Evenemangsstäd helger och kvällar efter föreställningar, uppträdanden eller andra evenemang.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen