2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionsbesiktning av brandlarm och sprinkler
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för besiktning av brandskyddsanläggningar. I ramavtalet ingår både löpande och tillkommande revisionsbesiktningar, entreprenad- och leveransbesiktningar samt beställarstöd.
Intern identifierare: SN-2024-1889
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 75251110 Brandskyddstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Revisionsbesiktning av brandlarm och sprinkler