233553-2018 - ResultatSverige-Lund: Energi och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energideklarationer
Referensnummer: SN 2018/055608
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal i syfte att tillgodose beställarens behov av konsulttjänster för utförande av energideklarationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen