233565-2023 - ÄndringSverige-Uppsala: Reagens och kontrastmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reagens och kit till bioMérieux PCR
Referensnummer: UPPH2023-00008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33696000 Reagens och kontrastmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Uppsala har för avsikt att upphandla reagnes och kit till de PCR instruement av märket bioMérieux som finns på avdelningen Klinisk mikrobiologi på Akademiska sjukhuset.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara inlämnat till Mercell TendSign senast 2023-04-25 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.