233570-2021 - ResultatSverige-Ronneby: Finansiell leasing
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationell fullserviceleasing av fordon utan köp
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar operationell fullserviceleasing av fordon utan köp, enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten, för Ronneby kommun, AB Ronnebyhus, AB Ronneby Industrifastigheter och Ronneby Miljö Teknik AB.
Anbudets giltighetstid och sista dag för frågor
Anbudet skall vara bindande t o m 2021-11-30. Sista dag för frågor 2021-03-30.
Frågor och svar
Om anbudsgivaren upplever förfrågningsunderlaget som oklart eller otydligt är det viktigt att beställaren kontaktas så att missförstånd kan undvikas. Frågor med anledning av upphandlingen skall ställas skriftligt via www.tendsign.com under rubriken frågor och svar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen