23359-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Datorer och datamateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-system Lindellhallens hörsalar
Referensnummer: FS 2.1.2-2189-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalentreprenad AV-teknik. Uppgradering Lindellhallens hörsalar A, B, C och D.
Kabeldragning, AV-installation, programmering m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 31600000 Elektrisk utrustning, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen