233599-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Programmering av mjukvara samt rådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult Notesplattform
Referensnummer: 423-530/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsult med dokumenterad Noteskompetens. Underhåll behövs löpande och någon egentlig vidareutveckling sker inte. Det finns ett beslut om att avveckla plattformen inom en 3 års period. Det kommer att innebära att kompetens behöver finnas under perioden för att säkerställa att funktionalitet som finns i plattformen hinner ersättas i andra system om det ska ske.
Inbjudan
Ni inbjuds att inkomma med anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
I upphandlingsdokumentet benämns Sveriges Geologiska Undersökning som "beställaren" och anbudsgivaren benämns som ”leverantören”.
Beställarens ombud i upphandlingen är Björn Karlsson, SGU´s avdelning för IT och digitalisering.
Kontaktpersoner
Kontaktperson för upphandlingen:Namn: Sara Nordström, upphandlaretfn:070-186 70 41e-post: sara.e.nordstrom@sgu.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen