Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala medicinskåp
Referensnummer: ON 2020/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord
II.1.4.
Kort beskrivning
Digitala medicinskåp med förmonterat lås, även ett mindre antal lösa lås som går att fästa på befintligt skåp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord, 44421600 Värdeförvaringsskåp, 44421720 Förvaringsskåp, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen