233698-2017 - ResultatSverige-Halmstad: Lås, nycklar och gångjärn
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lås, låsservice och värdeskåp.
Referensnummer: KS 2017/00229
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44520000 Lås, nycklar och gångjärn
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett heltäckande sortiment av lås, nyckelservice, låsmontering, låsservice samt värdeskåp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44421600 Värdeförvaringsskåp, 44521100 Lås, 44521200 Hänglås och kedjor, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen