233698-2021 - ResultatSverige-Eskilstuna: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
K0122.066 Projektering av nybyggnad Kontor Revinge
Referensnummer: 3993/2015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektbeskrivning:
Byggnaden är i 4 plan plus teknikrum på vindsplan.
Källarplan innehåller materielrum, omklädningsrum samt konferensrum (Mörkläggning)
Entréplan innehåller gemensamma lokaliteter samt kontor.
Plan 2 och 3 innehåller kontor och konferensrum.
Uppdraget omfattar, programarbete, teknisk utredning, projekteringsuppdrag.
Uppdragsresultat ska utgöra underlag för, upphandling av entreprenaduppdrag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71243000 Utkast till planer (system och integration), 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen