233704-2021 - ResultatSverige-Lerum: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avtal för service och mindre reparationer av hissar
Referensnummer: KS20.945
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal för service med jour och mindre reparationer av hissar.
Serviceuppdrag som ett fast åtagande för objekt enligt bilaga 1. Jour ska ingå som en del av serviceuppdraget. Leverantören ska också kunna vara behjälplig vid mindre reparationsarbeten på hissar, efter avrop.
Lerums kommun kan välja att upphandla reparationer och ombyggnationer av hissar som avtalet avser separat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen