Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Installation av plugin hybrid drivlina på Anders Bure
Referensnummer: 21-03857
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50241100 Reparation av fartyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud avseende byte av drivlina på sjömätningsfartyget Anders Bure (AB) med option på ett likadant byte av drivlina på systerfartyget Johan Månsson (JM)
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50241000 Reparation och underhåll av skepp, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51140000 Installation av motorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen