See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshantering ARN
Beskrivning: Swedavia upphandlar ett avtal för avfallshantering på Stockholm Arlanda Airport. Avtalet omfattar även en option (avfallshantering på Bromma Stockholm Airport).
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107158:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avfallshantering på Bromma Stockholm Airport.