233749-2021 - ResultatSverige-Malmö: Lagerhantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lagerhållning och distribution av skyddsutrustning
Referensnummer: STK-2021-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79991000 Lagerhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser lagerhållning, hantering och distribution av skyddsutrustning som till exempel handdesinfektion, handsprit, skyddsrockar, visir, handskar och skyddsrockar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60161000 Pakettransporter, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen