233812-2025 - Planering
Sverige – Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning – Request for information - Lokalvård
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRequest for information - Lokalvård
BeskrivningÄlvsbyns kommun bjuder härmed in leverantörer att delta i denna request for information (RFI) inför kommande upphandling av lokalvård. Kommunen samlar in information från marknaden för att säkerställa en behovsanpassad och kvalitativ kravställning. Lokalvården utgör en viktig del av verksamhetens dagliga funktion och ska därför aktivt bidra till att uppfylla berättigade krav från såväl användare som verksamhetsansvariga.
Intern identifierareKS-2025-00239
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning