Upphandling avser inköp av 4 st. sjukvårdstransportfordon under 2020 och 3 st. sjukvårdstransportfordon på option under 2020 som ska användas inom Ambulanssjukvården Dalarna.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sjukvårdstransportfordon