233885-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Audiovisuell utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV och videokonferens
Referensnummer: 23/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32321200 Audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal gällande AV och videokonferens till RISE.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30231300 Bildskärmar, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material, 32342000 Högtalare, 32342410 Ljudutrustning, 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning, 51620000 Installation av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen