233949-2021 - ÄndringSverige-Norrköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafikutredningar
Referensnummer: UH-2020-158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, tillsammans med Söderköpings kommun, inbjuder Er att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende konsulttjänster inom trafikutredning.
Upphandlingen avser ramavtal med tre (3) anbudsgivare, förutsatt att tre (3) anbudsgivare kvalificerar sig, där samtliga villkor för avrop är fastställda. Avtal berättigar inte automatiskt till uppdrag, utan reglerar endast vilkoren för avrop.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.