23397-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Järnhandelsartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hämtköp järnhandelsvaror, Gästrikland
Referensnummer: 7988
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316000 Järnhandelsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förlängd t.o.m. 14.3.2020. Lämpligt för ev. reserverat kontrakt åt Gävle kommun. Meddela Malin Schönning, malin.schonning@gavle.se. Älvkarleby och Älvkarleby hus är med på avtalet - nyligen uppdaterat.
Ärende 5949. Avtalet löper ut 31.7.2020.
Planerad upphandling av Hämtköp av järnhandelsvaror och praktiska produkter för ett antal av Inköp Gävleborgs kunder.
Detta är en planerad upphandling och omfattningen och tider
Kan förändras ända fram till upphandlingen annonseras. Beräknad avtals start är 1.8.2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen