234028-2022 - ÄndringSverige-Örebro: Konsulttjänster för företagsutveckling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom regional tillväxt och utveckling
Referensnummer: 21RS7861
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för kvalificerade konsulttjänster till Region Örebro län. Förvaltningen för Regional utveckling har ansvaret för att samordna det regionala utvecklingsarbetet i Örebro län. Det regionala utvecklingsarbetet kräver fortlöpande underlag och stöd i utvecklingsarbetets alla faser vilka är; analys, utformning, genomförande och utvärdering.