234038-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rekryteringstjänster – Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRekryteringstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar rekryteringar inom ett antal kategorier och genomförs i delområden med tillhörande omfattning. Anbudsgivare ska, oavsett delområde, ha kapacitet och förmåga att ansvara för hela rekryteringsprocessen, men även vid behov endast utföra delar av processen. I arbetet med Öresundskrafts rekryteringarna är det viktigt att koncernens gällande policys och riktlinjer samt koncernens etablerade processer efterföljs.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1: Chefer och verksamhetskritiska specialistroller (exklusive befattningar i delområde 2)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104395:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2: Teknisk personal
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104395:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 3: Övrig personal
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104395:Lot:3