Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltningsentreprenader FS2019 [Dnr 1-42-18]
Referensnummer: VT2018-003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningsuppdraget är uppdelat i 2 entreprenader där respektive entreprenad är en blandad entreprenad och innehåller krav som baseras på både utförande och funktion. I de delar kraven ställs som funktionskrav ska L initiera erforderliga åtgärder och välja arbetsmetod och frekvens för att uppfylla till funktionskraven angivna acceptanskriterier. Där B föreskrivit krav på utförande och frekvens ska angivna krav följas av L.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Del 1 - Nord/Väst; Del 2 - Lisebergsstationen
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis, 75123000 Fastighetsförvaltning, 90900000 Städning och renhållning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenad Nord/Väst omfattar Trollhättan RC, Tuvesvik båtterminal (Orust) samt Kampenhof bussterminal (Uddevalla).
Entreprenad Liseberg stn omfattar Lisebergsstationen.