234093-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Frukt, grönsaker och liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fruktkorgar 2023
Referensnummer: SU FV-4323-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans och inbärning av fruktkorgar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03222000 Frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222110 Tropisk frukt, 03222200 Citrusfrukt, 03222300 Icke tropisk frukt, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15320000 Frukt- och grönsaksjuicer, 15500000 Mejeriprodukter, 15510000 Mjölk och grädde, 15800000 Diverse livsmedel, 15830000 Socker och liknande produkter, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen