Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av utbildningsmaskiner till Naturbruksprogrammet
Referensnummer: 2019-16-05 UBN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling
II.1.4.
Kort beskrivning
Skogsmaskiner
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 16600000 Specialmaskiner för jordbruk eller skogsbruk, 34132000 Snöskotrar, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser hyra av tre (3) fabriksnya skördare samt tre (3) fabriksnya skotare till Kalix Naturbruksgymnasium.