234197-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Härnösand: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyrå med digitalt fokus
Referensnummer: 2 STO-2022/1626
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser en Kommunikationsbyrå med digitalt fokus. Leverantören ska fungera som en fullservicebyrå inom kommunikation med digital inriktning då Specialpedagogiska skolmyndigheten behöver komplettera och förstärka kommunikationen med extern kompetens, kreativitet, inspiration och insikter utifrån. Det nya ramavtalet beräknas starta 2023-09-01.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen