Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil med lastväxlare
Referensnummer: GATU.2023.299
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en lastbil med lastväxlare till Drift & Förvaltning, Samhällsbyggnadsförvaltningen, på Växjö kommun.
Omfattning
Upphandlingen avser en lastbil med lastväxlare till Drift & Förvaltning, Samhällsbyggnadsförvaltningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34130000 Motorfordon för godstransport, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34142100 Lastbilar med hissflak, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen