234481-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Teknisk besiktning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktningstjänster
Referensnummer: UH-2022-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser upprättande av avtal gällande diverse besiktningstjänster så som exempelvis:
Drift- och underhållsbesiktning av luftledning och nätstationer i stolpeJordningskontrollRötskadekontrollKontroll av sjövägmärken och skyltarInspektion av kabelskåpUnderhållsbesiktning och inspektion av nätstationerStörningsbesiktning med helikopter, vilken tillhandahålls av AnbudsgivarenSe detaljer i bilagda dokument.