234496-2023 - ÄndringSverige-Sundbyberg: Kontorshjälp
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distributionstjänst för hyresavier och kundfakturor (debet och kredit) samt påminnelsefakturor
Referensnummer: FV 2022-000105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79500000 Kontorshjälp
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighets AB Förvaltaren välkomnar leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av distributionstjänst för hyresavier och kundfakturor.
Upphandlingen omfattar distributionstjänst för hyresavier och kundfakturor samt påminnelsefakturor. Syftet med denna upphandling är att koppla faktureringen till Beställarens fastighetssystem till den upphandlade distributionstjänsten så att hyresgäster kan ta emot sina fakturor enligt det distributionssätt som hyresgästen önskar. Beställaren uppskattar den årliga utskicksmängden enligt punkt 4.3 Anbudspris baserat på tidigare års utskick. Beställaren kan inte garantera någon volym.
Beställaren avser teckna avtal om två (2) år med möjlighet till förlängning om ett (1) + ett (1) år + ett (1) år + ett (1) år + ett (1) år + ett (1) år + ett (1) år + ett (1) år. Totalt tio (10) år. Planerad avtalsstart är 2023-09-01.
Beställaren kommer att anta en (1) leverantör.
Svenska språket ska tillämpas vid all kommunikation rörande denna upphandl